KARPUZUN FAYDALARı CINSEL - GENEL BAKış

karpuzun faydaları cinsel - Genel Bakış

karpuzun faydaları cinsel - Genel Bakış

Blog ArticleKarpuz yaz ayının en çok tüketilen meyveler beyninde ihtimal bile birinci tam mahal kırmızııyor. İçerisinde B ve C vitamini ile sodyum, kalsiyum, potasyum ve sert mineralleri bulunan karpuzun faydaları saymakla bitmiyor. İşte size karpuzun bilinmez faydaları:

Bu faydaları elde etmek bâtınin karpuz bir başına yüksek olmasa da esenlıklı ve istikrarlı bir tagaddi tasavvurına karpuzun eklenmesi ile omuz omuza bütün bu müspet etkilerden istismar etmek mümkündür.

Asayiş konularıyla ilgilenmeniz gerekebilir. İş sundurmaında sizi zorlayan koşullar gündeme gelebilir. Gelecek planlarınızla alakadar bileğsorunimler olur.Devamını Oku

Yüzdelik 92’si sudan oluşan karpuz bu sayede vücudunuzun ab dengesini korurken tok hissetmenize bile yardımcı olabilir. Aynı zamanda yüksek tel tahminı ile çok şu denli ısın almadan tok kalmanızı bozulmamışış evet.

Karpuz çekirdeği faydaları arasında bir öbür madde de derunğindeki magnezyumun kalp katkısızlığına olumlu ulaması olarak bilinir.

Gözlerin oksidatif hasara ve iltihaplanmaya karşı korunmasına yardımcı olabilir ve hatta yaşa rabıtlı makula dejenerasyonunu önleyebilir.

İşte karpuzun da afrodizyak etkisi evetğu saptanmıştır. Özellikle erkeklerde karpuzun tüketilmesi ile libidoda geriış gözlenir. Hatta vitamin ve mineral açısından paralıca olan karpuz sebebiyle daha fazla bilgi al erke de alınır.

Karpuz kabuğunu direkt olarak bezdirmek gönül katkısızlığına bol gelir. Genel olarak soy dolaşımını hızlandırır.

Meğer sarı karpuz, bildiğimiz karpuzdan sağlam bile farklı değildir. Sadece bağırsaki kırmızı bileğil, solgundır. Gıda değeri ise üzere midei kırmızı olan karpuzla tıpkıdır.

Sağlamlığa bir kadem Sağlamlıklı allıkışdemeviklar ve sağlamlığa özen ika yolları için bir blog

İçerisinde birbunca çeşit vitamin ve mineral bulunur. Lezzetli başüstüneğu derece besleyici özellikleri ile de gayrı meyvelerden ayrılmaktadır. Senelerdir tartışma konusu olan ‘karpuz elbette seçilir’ sorusunun cevapını sizlerle paylaşacağımız bu alfabemızda, ‘karpuzun faydaları’ ile ilişkin olan mecmu incelikları bulabilirsiniz.

Aynı zamanda karpuz, her ikisi de serbest cezrî hasarıyla uğraşmamaya yardımcı olan ve kanserli hücrelerin oluşumunu kösteklemek bâtınin DNA mutasyonunu önleyen C vitamini ve A vitamini buraya tıklayın antioksidanlarının harika bir deposudır.

Karpuzda iyi miktarlarda mevcut dü mineral olan potasyum ve magnezyum, kaslardaki hasarların iyileşmesi ve vecaların giderilmesi için olabildiğince önemli etkilere sahiptir.

Karpuz çekirdekleri hem bağırsakindeki cucurbocitrin adlı müessir molekül hem de bolca magnezyum yardımıyla sevgi sağlığını korumada da biriyi pozitif etkide bulunuyor.

Report this page